Kontinentalna Kolpingova zveza Evrope

seite16tnNaloge Kolpingove zveze na nivoju celine so povezovanje nacionalnih Kolpingovih zvez ali združenj, oblikovanje programa dela na nivoju celine ter ključnih tematskih smernic in skrb za razvoj nacionalnih Kolpingovih zvez ter za njihovo aktivno delovanje.

Kontinentalna zveza ima kot najvišji organ Skupščino delegatov, kamor delegira vsaka nacionalna zveza svoje delegate v odvisnosti od števila članov posamezne nacionalne zveze.

Kontinentalno Kolpingovo zvezo Evrope sestavljajo nacionalne zveze naslednjih držav:

• Albanija,
  • Avstrija,
  • Češka,
  • Italija – Južna Tirolska,
  • Litva,
  • Madžarska,
  • Nemčija,
  • Nizozemska,
  • Poljska,
  • Portugalska,
  • Romunija,
  • Slovaška,
  • Slovenija,
  • Srbija – Vojvodina in
  • Švica.

Slovenija ima v Skupščini Kontinnetalne zvezi dve delegatski mesti.

Kot neformalne članice so še Kolpingove organizacije iz držav, ki še nimajo statusa nacionalne zveze, to so:

• Belgija,
  • Hrvaška,
  • Kosovo,
  • Luksemburg,
  • Moldavija in
  • Ukrajina.

Kolpingova mednarodna ustanova - Kolping International (IKW)

kolping international 1

Kolpingova ustanova je kot katoliška, laiška, družinska in življenje spremljajoča ter izobraževalna, akcijska in socialna organizacija, danes razširjena v 60. državah sveta; v Evropi, Afriki, Aziji in Ameriki (še posebej v južni) in v Avstraliji, kjer je ena KD med Slovenci v Camberri.

Ustanova šteje okoli pol milijona članov in je organizirana v prek 4000 Kolpingovih družinah. Ima kolping world

tudi pomembno vlogo in svoje predstavnike v organih Evropske unije in v Svetu Evrope. Med ostalim je tudi ustanoviteljica fundacije Eurofamilia pri EU.

Več informacija lahko najdete na spletni strani http://www.kolping.net

Načela

kolping-spirale

Načela, osnove in usmeritve Kolpingove ustanove